اسید آمینه

اسید آمینه در شیمی به هر ملکولی که شامل گروه‌های کاربردی آمینه و کربوکسیلیک اسید است گفته می‌شود.اسید آمینه واحد تشکیل دهنده پروتئین است.اسیدهای آمینه در هنگام ساخته شدن پروتئین‌ها از RNA پیامبر یا mRNA به یکدیگر می‌پیوندند.

در زیست‌شیمی به اسیدهای آلفاآمینو یعنی آن اسید آمینه‌هایی که در آنها کارکردهای آمینو و کاربوکسیلات هر دو به کربنی یگانه چسبیده‌اند اسید آمینه می‌گویند.

اسیدهای آمینه ضروری (به انگلیسی : Essential Amino Acid)‏ به آن دسته از اسیدهای آمینه گفته می‌شود که از اسیدهای آمینه یا مواد دیگر در بدن ساخته نمی‌شوند و/یا به مقدار کافی برای رفع نیازهای بدن ساخته نمی‌شوند. لذا باید این اسیدها از طریق جیره غذایی روزانه به بدن برسند در غیر اینصورت عوارض کمبود آنها ظاهر می‌شود.

از نظر بیولوژیک، اسیدهای آمینه به دو گروه اسیدهای آمینه ضروری و غیرضروری تقسیم می‌شوند. اسیدهای آمینه ضروری اسیدهایی هستند که برخلاف گروه دیگر در بدن حیوانات تولید نمی‌شوند و باید از خارج و از طریق غذا به بدن وارد گردند.

 اسیدهای آمینه ضروری عبارتند از: لوسین، ایزولوسین، والین، فنیل آلانین، ترئونین، متیونین، تریپتوفان و لیزین. سه اسید آمينه  متیونین ، لیزین و ترئونین در بازار ايران به دليل مصرف آن در جيره هاي غذايي دام ، طيور و آبزيان ، اسید آمينه هاي تجاري نيز ناميده مي شوند .

معرفي برند هاي معتبر و نامي جهان در عرصه توليد اسید آمينه هاي تجاري در صنعت دام و طيور :

(روي هر کدام از موارد زير کليک کنيد :)

 

صنايع ايوانيک دگوسا توليد کننده متيونين و ترئونين

صنايع شيل جيدانگ اندونزي توليد کننده ليزين

   صنايع آجینو موتو ژاپن توليد کننده ترئونين و ليزين

     

معرفي ساير برند هاي ديگر (چيني) در عرصه توليد اسید آمينه هاي تجاري و کولين کلرايد:

صنايع استار ليک چين

صنايع ان بي گروپ چين

صنايع شاندونگ وان هي چين

 

صنايع هبي جين

  .Copyright © 2013   MAD TIUOR  Company  All Rights Reserved