شرکت گسترش دام و طیور ماد : فروش خوراک پلت شده دام از مخلوط باگاس و ملاس

 
     
 

برای استفاده انواع دام با قیمت بسیار مناسب . جزئيات بیشتر را در این صفحه مطالعه کنید...

 
 

جهت اخذ اطلاعات بیشتر و توضیحات فنی در خصوص مخلوط پلت شده باگاس و ملاس

 
 

با شماره همراه 1827 871 0918 (مهندس همایون غفاری) تماس بگیرید

 
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 
  جدول آنالیز فنی و آزمایشگاهی مخلوط باگاس و ملاس :
 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

نتیجه

عنوان
1.5 پروتئين خام
0.5 چربی
44 فیبر خام
44 هیدرات کربن
0.95 کلسیم
0.29 فسفر
0.5 پتاسیم
 1.98 انرژی کل
25-17 آب
40-30 ساکاروز
9-4 گلوکز
15-5 فورکتور
4-1 سایر قندها
   

 

دستور مصرف مخلوط باگاس و ملاس به عنوان خوراک دام :

دام می تواند بصورت مستقیم مخلوط باگاس و ملاس که بصورت پلت شده می باشد ، مصرف نماید و بصورت تدریجی مصرف در روز را برای دام افزایش دهید.

1.
مخلوط باگاس و ملاس می تواند با سبوس گندم مخلوط شده و به مصرف دام نیز برسد . 2.

این محصول به صورت پلت شده (فشرده :pellet ) می باشد ، که بر اساس تحقیقات علمی و عملی انجام شده ، می تواند در جیره دامهای پرواری از 50 تا 60 درصد و در جیره دامهای شیری 25 درصد مورد استفاده قرار بگیرد .  

3.
باگاس نیشکر (Sugarcane bagasse ) چیست ؟ و كابرد آن درتغذیه دام :

باگاس تفاله‌ای است که پس از استخراج شکر از نیشکر، حاصل می‌شود که حدودا 30 تا 35 درصد وزن نیشکر را تشکیل می دهد. این محصول ، باقیمانده فیبری به جا مانده، پس از عصاره گیری از نیشکر است که بصورت قطعات ریز تراشه چوب مانند و به رنگ زرد کاهی می باشد . باگاس دارای فیبر بالا و نیتروژن و قابلیت هضم پایین است که میزان عناصر تشکیل دهنده آن با توجه به گونه های مختلف نیشکر و نحوه برداشت آن و بالاخره میزان بازیابی و راندمان عصاره گیری در آسیابها به مقدار کمی متفاوت است .  

باگاس در صنعت تولید نئوپان، تخته نیمه فشرده، کاغذ، الکل سازی، تولید اسید سیتریک بکار گرفته می‌شود. همچنین از باگاس برای فرآوری خوراک دام نیز استفاده می‌شود.

تولید متوسط نیشكر در هر هكتار حدود یكصد تن می باشد و بر اساس تجربیات به دست آمده،پس از استحصال شربت از نیشكر ، حدود 32 تن باگاس با رطوبت حدود 50 درصد از هر هكتار به دست می آید .فیبر باگاس دارای تركیبی غیر محلول در آب بوده و بیشتر از سلولز، پنتوان و لیگنین تشكیل شده است . مهمترین انواع فیبر موجود در باگاس به شرح زیر است :

1- سلولهای استوانه ای سخت كه دارای دیوارهای محكم خارجی و بافت آوندی می باشد.این سلولها ( فیبر حقیقی) نامیده می شوند.

2- سلولهایی با شكل نامنظم و دیواره های نازك و لطیف كه معمولاً در قسمتهای میانی ساقۀ نیشكر قرار دارند و به نام پیت معروفند.

فیبر حقیقی و پیت تقریباً دارای تركیبات شیمیایی مشابهی می باشند ولی ساختمان آنها بسیار متفاوت است . در فیبر نوری حقیقی نسبت طول به قطر بسیار بالا بوده و به حدود 70 درصد می رسد و دارای قابلیت ارتجاع و كشش قابل توجهی در حالت خشك ویا مرطوب می باشد. این سلولها پیت نامنظم است و نسبت طول قطعات به قطر آنها حدود 5 می باشد . این سلولها جاذب الرطوبه بوده و به هم متصل نمی گردند. جذب بالای رطوبت توسط پیت سبب محدود شدن موارد استفادۀ آن گردیده و عمدتاً به عنوان حمل كننده ملاس در تولید خوراك دام به كار می رود .
 

 
   

 
   

 
ملاس چیست ؟ :

ملاس یا Black Syrup Molasses (به فرانسوی: mélasse) نیز گفته می شود. ملاس عصاره ای غلیظ، تیره و چسبناک، و یک محصول جانبی در روند تهیه شکر از چغندر قند و یا نیشکر است. واژه فرانسوی ملاس از واژه لاتین mel به معنی عسل می‌آید. کیفیت ملاس به رسیدگی نیشکر یا چغندر، مقدار شکر استخراجی، و روش استخراج بستگی دارد. در بخش‌هایی از ایالات متحده ، سورگوم شیرین را به عنوان ملاس می‌شناسند اما سورگوم شیرین ملاس واقعی نیست.

در کارخانه‌ های ایران از ملاس برای تهیه الکل، سرکه و علوفه استفاده می‌شود . رنگ ملاس از قهوه‌ای سوخته تا سیاه است . ملاس در اصل به منظور کاهش گرد و غبار و افزایش اشتها و یا به عنوان حاصل ترکیباتی چون اوره به جیره اضافه می شود . اما از آنجائیکه جیره دام ها در مناطق گرمسیر و نیمه گرمسیر که نیشکر در آنجا رشد می کند ، دچار کمبود مواد غذایی و یا نشاسته است ،
ملاس به عنوان یک مکمل انرژی زای مناسب در ترکیب غذا به کار می رود و موجب افزایش وزن دام می شود .

ملاس تولیدی در کارخانه 85-80 % ماده خشک دارد و دارای گرانروی (ویسکوزیته) بالائی است،به همین دلیل کار با آن در دمای معمولی خیلی مشکل است و برای فروش آن به منظور مصرف در مزرعه آسیابهای تهیه خوراک دام ، آنرا تا بریکس 75 % رقیق می کنند.

 
   
   

 
   
   
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت ماد طیور می باشد.

  Free counter and web stats