شرکت گسترش دام و طیور ماد : فروش بدون واسطه سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی شده صادراتی

 
 

 
 
     
  سیلاژ ذرت علوفه در بسته بندی های 30 و 750 کیلوگرمی با افت رطوبت و تخمیر شده در 3 تا 4 هفته 1.
  دارای استاندارد های ایزو جهت صادرات به عنوان سیلاژ علوفه بسته بندی شده مخصوص دام 2.
 
استاندارد زیست محیطی ایزو 14000

Environmental Management Systems

استاندارد سری ارزیابی ایمنی و بهداشت حرفه ای ایزو OHSAS 18000 
 

Occupational Health and safety Assessment series

 
  فروش بصورت فله تخمیر شده یا پخته شده (چاپر شده ، افت رطوبت و تخمیر شده در 3 تا 4 هفته) 3.
  فروش بصورت فله سر مزرعه (چاپر شده) 4.
  ذرت علوفه ای برداشت شده از کاشت بذرهای هیبرید سازگاری با اقلیم آب و هوایی مزارع تحت پوشش 5.
  ذرت علوفه ای برداشت شده از مزارع استانهای خوزستان،کرمانشاه، کردستان و لرستان 6.
  برداشت و توزیع در تمام فصول سال با توجه به نوع اقلیم آب و هوایی مزارع استانهای تحت پوشش 7.
  از تولید به مصرف (بصورت مستقیم) 8.
  برای استفاده انواع دام با قیمت های بسیار مناسب 9.
  ارسال و ترابری به تمام نقاط کشور و صادرات آن به سایر کشورها 10.
 
 

 

 
 

 . جزئيات بیشتر را در این صفحه مطالعه کنید...

 
 

جهت اخذ اطلاعات بیشتر و توضیحات فنی در خصوص سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده

 
 

با شماره همراه 7757 388 0912 (مهندس همایون غفاری) تماس بگیرید

 

 

 
  به دلیل خشک سالی های اخیر و حتی پیش تر ، با توجه به اقلیم جغرافیایی و شرایط آب و هوایی و قرار گرفتن فلات ایران در ناحیه خشک و نیمه خشک،مراتع و علفزارهای انبوه با دسته های متنوع و خوش خوراک گیاهی از دسترس دامپروری خارج شده است . لذا بخش عمده غذای دام را کاه و کلش با مقدار محدودی یونجه تشکیل می دهد.

چند سالی است کنسانتره با همه توصیفاتی که همه دست اندرکاران آگاهند به کمک تبلیغات سبوس یارانه دار به سبد تغذیه دام اضافه شده است که گهگاه به تنها خوراک دام در نبود حتی کاه تبدیل می گردد و این در حالی است که حداقل مصرف ماده خشک برای سلامتی دستگاه گوارش و تولید شیر در حد استعداد طبیعی 3 درصد وزن دام می باشد. یعنی اگر دام را 400 یا 350 کیلوگرم به تقریب در نظر بگیریم ، گاو شیری لااقل به 12 کیلوگرم ماده خشک نیاز دارد.

با حساب سرانگشتی به راحتی  می توان فهمید با کنسانتره موجود! و یونجه محدودیت دار چه به لحاظ تغذیه ای و چه به لحاظ صرف اقتصادی ، بدون کاه آن هم به مقدار انبوه نمی توان به ماده خشک مورد نیاز دست یافت.

کاه بجز مصرف محدود برای تامین الیاف موثر فیزیکی در گاوهای شیری و پرکننده در غذای تلیسه و گاو خشک ( حداکثر مصرف 2 کیلوگرم ) ، نقش و ارزش تغذیه ای دیگری بجز سیری فیزیکی و اشغال شکمبه و جلوگیری از مصرف خوراک با کیفیت برای افزایش تولید شیر ، سلامتی و ایمنیت بدن ، باروری و فعالیت طبیعی دستگاه تولید مثل و ... ندارد و این جاست که سیلاژ ذرت علوفه بصورت بسته بندی شده با مشخصاتی که در ادامه خواهد آمد ، نقش بسیار مهم و برجسته ای در تامین ماده خشک مصرفی دام پیدا می کند .

سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده با ارزش غذایی بالاتر و بدون فساد ، دارای ماده خشک مناسب ، بدون افت پساب و بدون از دست رفتن ماده خشک ، تخمیر مناسب بدون سوختگی و بدون مواد سمی و کپک زدگی ، اقتصادی ترین انتخاب برای بهره وری و سودآوری واحدهای دامداری محسوب می شود.

 
 
 

آلبوم تصاویر مرتبط با سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی شده :

روی هر کدام از عکس های زیر کلیک کنید و تصویر بزرگ شده را در یک صفحه دیگر مشاهده کنید .

 
 

       
 
       
 
       
 
       
 
       
 
       
 
       
 
       
 

شرکت گسترش دام و طیور ماد : فروش بدون واسطه سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی شده صادراتی

  مقدمه :
 

کیفیت و کمیت مواد غذایی نقش تعیین کننده ای در رشد دام ، سلامت باروری و افزایش شیر دهی آن دارد . اگر تغذیه ، متناسب با احتیاجات دام باشد ، می توان حداکثر پتانسیل ژنتیکی را در تولیدات دامی بکار گرفت . در پرورش حیوانات اهلی ، قسمت اعظم هزینه های تولید ، مربوط به هزینه تعذیه است که در برخی از شاخه های دامپروری تا 80 درصد از کل هزینه پرورش دام را شامل می شود . بنابراین در شرایط متعارف ، مدیریت تغذیه بالاترین اهمیت اقتصادی را در پرورش دام به خود اختصاص می دهد . نظر به اینکه بخش عمده تغذیه و خوراک دام از سیلو تامین می شود ، اگر بتوان علوفه را از سیلو بی نیاز کرد ، می توان هزینه ها را به میزان قابل توجهی کاهش داد .

 
     
  سیلو چیست ؟
 

سیلو کلمه ای است اسپانیایی به معنای انبار و زیر زمین و سیلو کردن عملی است که به وسیله آن، برخی از غذاهای دام در محلی محفوظ و حتی المقدور بدون هوا ، تحت تخمیر قرار گرفته و نگهداری می شوند. ارزش غذایی علوفه سیلو شده نسبتاً خوب و اتلاف آن نسبت به سایر روشهای نگهداری کمتر و بدین وسیله می توان غذای آبدار و ارزان قیمتی در اختیار حیوان قرار داد .

 
     
  سیلاژ (Silage)چیست ؟
  سیلاژ در نوعی تقسیم بندی بر اساس منشاء خوراک ،می توان در دسته مواد علوفه ای تقسیم کرد.

سیلاژ از تخمیر کنترل شده محصولات مرطوب مانند علوفه ذرت ، جو ، سورگوم ، یونجه و شبدر تولید و فرآوری می شود و خوراکی بی همتا برای انواع دام محسوب می شود. با کمک تخمیر ، این خوراک به مدت طولانی تر نگهداری می شود و حاوی مواد سودمند انرژی زا ، برای تقویت دام است . عامل کلیدی در تهیه سیلاژ مناسب ، تولید زیاد اسید لاکتیک در زمان کم و کاهش سریع PH در علوفه های سیلاژ شده می باشد . نتایج تحقیقات نشان می دهند که لاکتوباسیلوس ها ، میکروارگانیسم های غالب در علوفه های در حال رشد بوده و در تخمیر سیلو نقش اساسی دارند.

تخمیر در سیلاژ سبب می شود ، تا مدت ها بتوان از علوفه های سیلاژ شده استفاده نمود ، بدون آنکه ارزش غذایی علوفه زیاد تغییر کند . در ایران معمولا سیلاژها با گیاه ذرت خرد شده ( شامل ساقه، بلال و برگ ) تهیه می شود ، اما در کشورهایی که تولید یونجه زیاد بوده و خشک کردن آن با مشکلاتی روبرو می باشد ، سیلاژ یونجه ، جو ، سورگوم و شبدر نیز تهیه می گردد .

 
     
 

هدف :

 

ما برآنیم با حذف سیلو و اقدام برای حفظ خوراک از هرگونه فساد و تولید علوفه با کیفیت هر چه بیشتر ، با ایجاد تحولی شگرف در صنعت دامپروری ، تضمین سلامت دام و بهره وری هر چه بیشتر ، به یاری دامداران عزیز کشورمان بشتابیم.

 
     
   اهمیت سیلاژ بسته بندی شده :
 

سیلو کردن علوفه های گوناگون برای تامین خوراک دام ، اکنون به صورت رایج ترین شیوه برای نگهداری علوفه در دامداری ها در آمده است . در پی بهبود در دامداری های صنعتی کشورمان در شهرهای بزرگ و شیوه نگهداری علوفه در سیلو در مقابل استفاده یا عدم استفاده از آن و یا حتی اغلب نداشتن کوچکترین اطلاعی در این باره در روستاها و مناطق دور افتاده، با تحول و دگرگونی چشمگیری همراه بوده است . به کارگیری شبوه بسته بندی سیلاژ ، به دامداران این امکان را داده است ، که نیاز گاوها و گوسفندان را برای تولید بالاتر ، آسانتر و سریع تر برآورده نمایند. علوفه ها ( ذرت علوفه ای و یونجه ) رطوبت نسبتا بالایی دارند که آنها را در برابر میکروبهای هوازی و بی هوازی ، آسیب پذیر می سازد. هرگاه روند دگرگونی های شیمیایی درون علوفه سیلو شده را به طبیعت واگذار کنیم ، امکان اتلاف ماده خشک ، فساد و کپک زدگی سیلاژ پیش می آید. نقش اساسی سیلاژ بسته بندی شده در تهیه سیلاژ ، کنترل روند تخمیر و پیشگیری از این ضایعات و گرفتاری هاست.

سیلاژ بسته بندی شده راهی است به سوی تامین ، بهبود تخمیر ، حفظ ماده خشک ، پیشگیری از فساد ، درجه هضم بالاتر و سرانجام تولید بالاتر شیر ، گوشت و بهبود باروری .

 
     
   مروری بر خصوصیات سیلاژ ذرت به عنوان شاه سیلاژ :
 

سیلاژ ذرت امروزه به صورت گسترده در سراسر جهان استفاده می شود و در بسیاری از مناطق به عنوان پایه تغذیه محسوب می شود . خصوصیات سیلاژ ذرت ، آن را به بهترین نوع سیلاژ تبدیل کرده است به صورتیکه از آن به عنوان شاه سیلاژ یاد می کنند.

 
 

مهمترین انواع غلات که به عنوان علوفه دامی مورد مصرف قرار می گیرند ، عبارتند از ذرت، ذرت خوشه ای، گاورس، جو و گندم چاودار. اکثر آنها معمولاً بصورت سبز و کمتر به عنوان علف خشک مورد استفاده قرار می گیرند.

 
 

در بین گیاهان علوفه ای، ذرت چه از نظر مقدار محصول و چه از نظر ارزش غذایی دارای اهمیت خاصی است. دانه آن به مصرف خوراک انسان و دام و علوفه سبز آن نیز به صورت سیلو شده ، یکی از بهترین غذاهای دامی است. در نقاطی که ذرت خوب رشد نموده و به حد کافی هم آبیاری شده باشد ، برای سیلو کردن بسیار مناسب است و چنانچه ذرت در مرحله مناسب چیده و با دقت فراوان سیلو گردد یکی از بهترین و ارزانترین غذاهای دامی خواهد بود. ذرت سیلو شده را تمام حیوانات با میل و اشتهای فراوان می خورند و در زمستان بهترین غذا برای گاو شیری، گاو پرواری و گوسفند است . علف سبز ذرت از نظر کارتن بسیار غنی است و قسمتهای خشکیده یعنی کلاله ها ، غلاف، برگهای خشک شده و قسمت تحتانی ساقه از نظر ویتامین D ، غنی است.

 
     
 

در ادامه وِیژگیهای سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده در قالب موارد زیر ، به صورت جامع و مبسوط توضیح داده شده است که مطالعه آنها برای افزایش دانش و آگاهی دامداران عزیز ،حائز اهمیت خواهد بود :

 

روی هر کدام از لینک های زیر کلیک کنید ...

 
     
  خصوصیات سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده در بسته بندی های 30 و 750 کیلوگرمی 1.
  جدول آنالیز فنی و آزمایشگاهی سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده 2.
  فرم ارزشیابی سیلاژ ذرت علوفه 3.
  جدول فرآیند تخمیر سیلاژ ذرت علوفه 4.
  استفاده از سیلاژ ذرت در تغذیه دام 5.
  چرا تهیه و مصرف سیلاژ ذرت علوفه بسته بندی شده ، با صرفه ، مطمئن و اقتصادی است ؟ 6.
  مروری بر مراحل تهیه سیلاژ 7.
  معایب ذرت علوفه ای که بسته بندی نشده و در سیلوهای زمینی و رایج ذخیره می گردد . 8.
     

شرکت گسترش دام و طیور ماد : فروش بدون واسطه سیلاژ ذرت علوفه ای بسته بندی شده صادراتی

 
 

کلمات کلیدی :

 

بسته بندی سیلاژ ذرت علوفه ای - بسته بندی ذرت - ذرت علوفه ایی - ذرت - سیلاژ - سیلاژ ذرت - ذرت علوفه ای بسته بندی شده -علوفه ذرت - خوراک دام - خوراک گاو شیری - خوراک گاو پرواری -خوراک گوسفند - خوراک دامداری - خوراک گاوداری - گاوداری صنعتی - دامداری صنعتی - سیلوی ذرت - مصرف سیلاژ ذرت - بسته بندی ذرت - بسته بندی ذرت علوفه - بسته بندی علوفه ذرت - ذرت علوفه چاپر شده - چاپر ذرت علوفه

 
     

خوراک انواع دام

مخلوط پلت شده باگاس و ملاس

روی عکس فوق کلیک کنید و جزئیات کامل را در صفحه مربوطه مطالعه کنید.

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

کلیه حقوق مادی و معنوی این سایت متعلق به شرکت گسترش دام و طیور ماد می باشد.

  Free counter and web stats